Първата тренировка на „Марек“ Дупница за новия сезон се проведе с водосвет за здраве и благополучие, отслужен от архиерейския наместник на Дупнишка духовна околия – отец Венцислав Ангелов.
Ръководството на общината пожела успешна подготовка и силен предстоящ сезон на отбора, като подчерта, че целта е тренировъчният процес да протича в добър ритъм и състезателите да повишават спортното си ниво. Беше отбелязано още, че ремонтните дейности по спортната база вървят паралелно с подготовката на тима, като се работи по синхрон между строителните дейности и тренировъчния процес. Общината увери, че целта е да не се допуснат затруднения за отбора и да се осигурят по-добри условия за публика и футболисти.
Акцент беше поставен и върху обновяването на стадион „Бончук“ и помощното игрище „Шмиргело“. Поетапно се демонтират старите седалки, като проектът предвижда поставяне на около 3000 нови места, с цел по-голям комфорт за зрителите. Планира се и оптимизация на зоните за публика според реалното използване на трибуните. Работата по терените включва доставка на нови тревни настилки, чимове, както и започване на дейности по поливната и дренажната система, като целта е основният терен да бъде готов за игра до края на август.
Обсъдени бяха и бъдещи проекти за развитие на спортния комплекс, включително идея за нова спортна зала и възможности за модерно осветление на стадиона, съобразено с бъдещото изграждане на лекоатлетическа писта.
В състава на „Марек“ за новия сезон са привлечени защитникът Емил Виячки и нападателят Николай Ганчев, които се завръщат в клуба, както и Петър Кирев от втория отбор на „Лудогорец“. Към първия тим се присъединява и Анжело Кючуков-младши.
От отбора се разделиха със Симеон Вешев, Борислав Вакадинов, Светослав Диков, Китан Василев и Илия Димитров. През новия сезон ще се разчита и на млади футболисти от школата на клуба, съобразно правилото за използване на играчи до 21 години.
