Специалисти от горския сектор обсъдиха възстановяването на горите и съвременните лесовъдски подходи

На 25.06.2026 г. на територията на ТП „ДГС Струмяни“ се проведе специализирано обучение, посветено на актуални въпроси, свързани със стопанисването на горите през 2026 г.
В обучението взеха участие служители от държавните горски стопанства в териториалния обхват на РДГ Благоевград по поречието на река Струма, представители на РДГ Благоевград, Изпълнителната агенция по горите – София, Лесозащитна станция – София, служители на Централното
управление на ЮЗДП ДП, както и лесовъди, упражняващи частна лесовъдска практика.
По време на съвещанието бяха разгледани и обсъдени редица важни теми, свързани с устойчивото управление на горските територии. Основен акцент беше поставен върху стопанисването на тополовите гори, възобновяването и възстановяването на опожарени площи, както и прилагането на лесовъдски практики при провеждането на сечи в букови гори.
Участниците обмениха професионален опит и добри практики, дискутираха предизвикателствата, пред които е изправен горският сектор, и обсъдиха възможности за подобряване на дейностите по опазване, възстановяване и устойчиво управление на горските ресурси.
Проведеното обучение допринесе за повишаване на професионалната подготовка на специалистите и за укрепване на сътрудничеството между институциите и практикуващите лесовъди, работещи за опазването и развитието на българските гори.

Подобни новини

Остави коментар

error: Content is protected !!