Десетки впечатляващи класически автомобили и мотоциклети превърнаха Централния градски парк в Перник в истински музей на колела по време на седмото издание на ретро парада „Алея на класиката“. Събитието, организирано от Ретро клуб „Авангард“ със съдействието на Община Перник, отново събра участници и гости от страната и чужбина, обединени от любовта към автомобилната история и съхраняването на техническото наследство.
По традиция ретро парадът завърши с награждаване на най-впечатляващите автомобили и мотоциклети. Купата на кмета бе присъдена на Daimler DS420 със собственик Георги Стоилов. Отличието „Мотор“ получи BMW R50 от 1966 г. на Огнян Горчев, а наградата „Перник“ за автомобил от града беше връчена на Mercedes-Benz 250 S LANG на Адриан Аначков. Купата за социалистически автомобил заслужи „Москвич 412“, със „Златен винкел“ бе отличен Alfa Romeo, а Купата „Авангард“ получи Pontiac GTO. Официален старт на проявата даде секретарят на Община Перник Иво Симеонов, който приветства участниците и гостите.
Голямата награда- Купата на кмета на община Перник бе връчена от зам.-кметовете Стефан Кръстев и Адриан Скримов, които поздравиха отличените участници и организаторите, от името на кмета на града Станислав Владимиров, за успешното провеждане на седмото издание на ретро парада.
„Радвам се, че „Алея на класиката“ за поредна година събра в Перник толкова много ценители на ретро автомобилите. Благодаря на организаторите, участниците и всички гости, които с присъствието си превърнаха събитието в истински празник. Убеден съм, че тази традиция ще продължи да се развива и занапред“, коментира зам.- кметът Стефан Кръстев.
Част от атмосферата на „Алея на класиката“ бяха и представителите на Международния младежки център – Перник, които популяризираха кандидатурата на града ни като финалист за титлата „Европейска младежка столица 2029“. Те запознаха посетителите с инициативата и възможностите, които тя открива за развитието на Перник.
