29.5 C
Благоевград
юни 27, 2026

Природен парк „Рилски манастир“ отбеляза своята 26-а годишнина

С много усмивки, добро настроение и любов към природата Природен парк „Рилски манастир“ отбеляза своята 26-а годишнина.

Специални гости на празника бяха учениците от VII клас на СУ „Христо Ботев“ – гр. Кочериново, придружени от своя ръководител г-жа Тасева.

Директорът на парка, инж. Григоров, приветства учениците и ги насърчи да останат любознателни, да обичат природата и да бъдат нейни отговорни пазители.

В рамките на празничната програма участниците посетиха обновената част от маршрута „Пътека на младия природолюбител“, където са поставени нови информационни табла. Те представят едни от най-интересните и ценни лечебни растения в района и ще помогнат на посетителите да се запознаят с богатството на рилската флора по интересен и достъпен начин.

Празничният ден завърши с торта, споделена от всички участници, превръщайки годишнината в още един красив повод за среща с природата и за насърчаване на екологичното образование сред младите хора.

Подобни новини

Остави коментар

error: Content is protected !!