юни 23, 2026

Забраняват поливането и миенето с питейна вода в община Дупница

Със Заповед на кметът на Община Дупница Първан Дангов въвежда временни ограничения за използването на питейна вода на територията на общината. Мярката се налага заради намаления дебит на водоизточниците за питейно-битово водоснабдяване и има за цел да ограничи разхода на вода през летния сезон.

Съгласно заповедта се забранява използването на питейна вода за дейности, които не са свързани с питейно-битовите нужди на населението. Ограниченията обхващат напояването и поливането на зелени площи, миенето на улици, тротоари, дворове и пътни настилки, миенето на моторни превозни средства, както и прането на килими, пътеки, мокети и други подобни дейности.

От общинската администрация уточняват, че при необходимост от извършване на тези дейности следва да се използват собствени водоизточници, като кладенци, които са регистрирани по установения ред и съобразно действащото законодателство.

Гражданите се призовават да подават своевременно сигнали при установяване на водопроводни аварии или течове, за да могат компетентните служби да предприемат незабавни действия по отстраняването им и ограничаване на загубите на вода.

От Община Дупница напомнят, че нарушителите на въведените ограничения ще бъдат санкционирани съгласно действащата Наредба за обществения ред и опазване на общинските и други имоти за общо ползване на територията на общината.

Подобни новини

Остави коментар

error: Content is protected !!